آغاز دهمین جشنواره موسیقی مناطق زاگرس نشین ایران در بروجنمدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: از 235 اثر ارسالی به دبیرخانه جشنواره موسیقی مناطق زاگرس نشین ایران، 44 اثر به بخش مسابقه راه یافت.
جواد کارگران دهکردی در گفت وگو با ایرنا افزود: از این تعداد 30 اثر در بخش تکنوازی و 14 اثر در بخش گروه نوازی آثار خود را برای رقابت ارائه می دهند.
وی تصریح کرد: 150هنرمند موسیقی از استانهای زاگرس نشین تا 16 شهریورماه در بخش سازهای بادی، مضرابی، کششی و کوبه ای و شاهنامه خوانی و مقام خوانی و بخش ویژه رقابت می کنند.
کارگران گفت: آثار راه یافته بخش رقابتی این جشنواره را هادی منتظری، هادی آزرم، جانگیر نصر اشرفی و حمید توفیقی بروجنی داوری می کنند.
وی افزود جشنواره موسیقی مقامی سنتی و محلی مناطق زاگرس نشین با حضور هنرمندان استان های آذربایجان غربی، اصفهان، ایلام، بوشهر، خوزستان، کردستان، کرمان، کرمانشاه، لرستان، همدان و هرمزگان، کهگیلویه و بویر احمد و چهارمحال وبختیاری برگزار می شود.
به گزارش ایرنا، نخستین جشنواره موسیقی مناطق زاگرس نشین از سال 85 در شهر بروجن برگزار و پس از یک وقفه یک ساله با دائمی شدن دبیرخانه جشنواره، هرساله این جشنواره در بروجن برگزار شد.
حفظ هنر اصیل و معرفی موسیقی مقامی، منطبق با فرهنگ ایرانی اسلامی مهمترین هدف برگزاری این جشنواره است.
شهرستان بروجن در 60 کیلومتری شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.
خبرنگار: محمود رئیسی**انتشار:جهانبخش صفری
2097/6021انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید