آموختن زبان های خارجی در کشور با غفلت روبه رو شده استبه گزارش ایرنا به نقل از مرکز خبر حوزه، غلامعلی حداد عادل روز سه شنبه در آیین افتتاح کتابخانه تخصصی زبان های خارجی درقم، افزود: باید با آموختن زبان های خارجی بتوانیم اشتباهات و انحرافات غربی ها را تصحیح کرده و حرف خود را به آن ها منتقل کنیم.
وی با اشاره به پیگیری مساله زبان های خارجی درحوزه، گفت: کاش آموختن زبان غیر عربی در حوزه علمیه جدی گرفته می شد، چرا که لازمه حضور در فواصل دور و لازمه آگاهی در جوامع انسانی، دانستن زبان است.
حداد عادل ادامه داد: حوزه علمیه قم در دوران پرماجرا و پرمساله ای شکل گرفت، ‌ضروری و نیاز بود آموختن زبان غیرعربی در حوزه جدی گرفته می شد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از برکت انقلاب اسلامی و بینش امام خمینی(ره) و رهبری معظم انقلاب، مساله توجه به دانستن زبان های خارجه حل شده و امروز در حوزه علمیه طلاب بسیاری هستند که تسلط خوبی به زبان های اروپایی دارند.
حدادعادل به تاریخچه قدرت و اقتدار مسلمانان در دوره های گذشته اشاره کرد و گفت: در تمدن اسلامی شاهد هستیم که وقتی پایه های این تمدن قوت گرفت، مسلمانان، زبان های مختلفی را آموختند.
وی با اشاره به تعامل بنیاد دایره المعارف اسلامی با مجموعه موسسه ها و کتابخانه های تخصصی زیر نظر دفتر آیت الله سیستانی، بیان کرد: کتابخانه تخصصی زبان های خارجی در واقع پاسخ به نیاز و اقدام در خور است که می تواند با این بنیاد تبادل اطلاعات داشته باشد.
کتابخانه تخصصی زبان های خارجی و منابع اسلامی هشتمین کتابخانه تخصصی در قم است که به همت حجت الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی در ایران راه اندازی شده است.
در کتابخانه زبان های خارجی و منابع اسلامی 30 هزار جلد کتاب با 350 منبع دیجیتالی وجود دارد و در این کتابخانه منابع مختلفی به زبان های انگلیسی، فرانسه، اسپانیایی و آلمانی درباره اسلام می توان یافت که به صورت قفسه باز و رایگان در دسترس پژوهشگران قرار می گیرد.
این کتابخانه در ملک وقفی مرحوم محسنی ملایری از علمای حوزه و به همت آیت الله سیستانی در سه طبقه به نشانی قم، خیابان شهدا کوی 39 ایجاد شده است.
در این آیین آیت الله سبحانی از مراجع تقلید، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، سید مهدی صادقی استاندار قم، آیت الله سید محمدجواد علوی بروجردی از اساتید حوزه علمیه، حجت الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی در ایران، احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران و سقاییان نژاد شهردار قم حضور داشتند.
/2085/ 6133/ تنظیم کننده: سمیه حیدری **انتشار- جعفرمسلمیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید