برگزاری دوره های مهارت آموزی برای دانش آموزان مناطق محروم ضروری استبه گزارش ایرنا مهدی فیض شامگاه یکشنبه در آیین اختتامیه نخستین مدرسه تابستانی کارآفرینی کرمان افزود: سازمان دانش‌آموزی به دنبال افزایش توانمندی و مهارت دانش‌آموزان است و یکی از اصول این امر، مهارت‌های کارآفرینی و حوزه فعالیت‌های اقتصادی است.
وی بیان کرد: با توجه به نامگذاری سال 96 با عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، سازمان دانش‌آموزی شعاری را برای فعالیت‌های خود با عنوان توانمندسازی دانش‌آموزان امروز، مقاوم‌سازی اقتصاد فردا در نظر گرفته است.
رئیس سازمان دانش آموزی افزود: در این راستا فعالیت‌های کارآفرینی و دوره‌های آموزشی به صورت عمومی و تخصصی توسط سازمان دانش‌آموزی به اجرا گذاشته شده که دوره تخصصی آن به صورت آزمایشی در کرمان برای نخستین بار در کشور اجرا شد.
وی تصریح کرد: یکهزار دانش‌آموز استان کرمان در دوره تخصصی کارآفرینی شرکت کردند که 250 نفر آنها برای دوره تکمیلی به تهران راه می‌یابند و فعالیت‌های حرفه‌ای تری در حوزه کارآفرینی و غیره می‌بینند.
وی تاکید کرد: تلاش ما بر این است که نسل آینده را توانمند در حوزه کارآفرینی داشته باشیم و انتخاب شرکت کنندگان این دوره‌ها براساس علاقه‌مندی، استعدادسنجی، رشته‌های فنی و حرفه‌ای و جذب تبلیغاتی بوده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان نیز هم در این آیین گفت: طرح دوره تخصصی کار آفرینی برای نخستین مرتبه و به طورپایلوت کشوری با همکاری سازمان دانش‌آموزی، شرکت کارآفرینان شریف و با حضور اساتید دانشگاه صنعتی شریف در کرمان به اجرا گذاشته شده است.
محمد محسن بیگی با اشاره به مشارکت یکهزار دانش‌آموز پسر متوسطه دوره دوم هنرستان های فنی و حرفه ای استان در مدرسه تابستانی کارآفرینی افزود: آموزش های لازم در زمینه کار آفرینی به این دانش آموزان در 2دوره چهار روزه ارائه شد.
وی بیان کرد: هدف این مدرسه تابستانی، آموزش دانش‌آموزان در روش استفاده از فرصت‌ها و سرمایه‌ها برای ایجاد کار، اشتغال و تولید است. وی افزود: این مدرسه کار آفرینی در راستای تحقق اهداف سازمان دانش آموزی در سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال با تاکید بر آموزش مهارت های زندگی و تربیت اجتماعی دانش آموزان برگزار شد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: به دانش‌آموزان شرکت کننده در این دوره،‌ آموزش های نحوه پس انداز کردن، سرمایه گذاری، شناخت فرصت، تبدیل تهدید به فرصت و روش مدیریت بهینه منابع ارائه شد.
نخستین مدرسه تابستانی کارآفرینی که با همکاری سازمان دانش‌آموزی جمهوری اسلامی ایران و شرکت کارآفرینی شریف به صورت پایلوت کشوری در استان کرمان با حضور یکهزار هنرجوی هنرستان های فنی و حرفه ای و کار دانش از بیستم تا سی ام مرداد به اجرا گذاشته شد.
آیین اختتامیه نخستین مدرسه کار آفرینی با حضور برخی مسئولان آموزش و پرورش و استان کرمان در محل سالن اجتماعات امام حسین(ع) آموزش و پرورش ناحیه یک کرمان برگزار شد.
خبرنگار:داود رجبی بهجت** انتشار : بهنام احمدی *
7437/ 5054انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید