بهره برداری از پنج سالن سینما تا پایان امسال در خوزستان/کمبود 9 هزار صندلی سینماناصر چنانی روز سه شنبه به مناسبت 21 شهریور روز سینما در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:طبق استاندارد به ازای حدود 766 نفر جمعیت یک صندلی سینما باید وجود داشته است.
وی با بیان اینکه فقط هفت شهرستان اهواز، ماهشهر ، دزفول ، اندیمشک ، خرمشهر ، آبادان و شوشتر در خوزستان سینما دارند، گفت: هم اکنون 22 شهرستان خوزستان سینما ندارند.
چنانی اظهار کرد:تا پایان امسال پنج سالن سینما در شهرهای شوش ، بهبهان (2 سینما )، بندر امام خمینی(ره) و رامهرمز با تجهیزات پیشرفته سینمایی و دیجیتال، با مشارکت 70 درصدی دولت و 30 درصدی بخش خصوصی مجهز و بهره برداری می شوند.
وی گفت: با تکمیل و بهره برداری از این تعداد سالن یک هزار و 600 صندلی به ظرفیت سینماهای خوزستان افزوده می شود.
چنانی ابراز امیدواری کرد: با بهره برداری سالن های سینما در شهرهای مذکور ، مردم این شهرستان ها از این رویداد فرهنگی استقبال کنند.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان بیان داشت:در خوزستان 6 هزار و 146 صندلی سینما وجود دارد.
وی افزود: در سال 94 تعداد هشت سالن سینما در خوزستان وجود داشت که این رقم اکنون به 16 سینما افزایش یافته که هشت سینما در حد ممتاز و پنج سینما درجه 1هستند.
وی با بیان اینکه توسعه فضاهای سینمایی نیازمند همکاری بخش خصوصی است، گفت: به طور یقین می‌توان گفت اکنون صنعت سینما سودآور است و اگر بخش خصوصی در این عرصه سرمایه گذاری کند سود خوبی عاید وی خواهد شد.
چنانی، با درخواست از رسانه‌ها برای اطلاع‌رسانی در زمینه وارد شدن بخش خصوصی در زمیه ساخت و تجهیز سینما بیان کرد: ساخت سینما موجب ارتقای سطح فرهنگ و همچنین بهره‌مندی مردم از رویدادهای سینمایی و تماشای فیلم‌های مختلف خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه سالانه فیلم‌های متعددی در کشور تولید می‎شود که به دلیل محدودیت فضای سینمایی در خوزستان، امکان اکران همه آنها وجود ندارد ،گفت: با افزایش سالن های سینما در خوزستان امکان اکران همه فیلم‌های روز فراهم خواهد شد.
معاون هنری وسینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ادامه داد: این اداره‌ کل از بخش خصوصی که اقدام به ساخت سینما کند، در چارچوب قانون حمایت می‌کند.
وی از آشتی تماشاگران با سینما در 2 سال اخیر به ویژه در امسال خبر داد و افزود: نصب تجهیزات پیشرفته و امکانات رفاهی در سینماها از جمله دلایل افزایش مخاطبان سینما در خوزستان است.
چنانی همچنین در خصوص تنها سالن سینمای شوش گفت: در شهرستان شوش سینما آزادی همچنان هویت سینما را دارد و تغییر کاربری نشده و آماده ایم با کمک به بخش خصوصی و یا ورثه آن این سینما مجدد احیا شود هر چند فعال نبودن این سینما ناشی از مشکل بین ورثه است.
معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان گفت:به مناسبت روز ملی سینما از یکشنبه 19 شهریور تا پایان هفته دفاع مقدس – هفتم مهر، بلیت سینماها نیم بهاست.
7280/6068 / 6037
خبرنگار: مجتبی پناهی** انتشاردهنده: عبدالحمید راجیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید