جهاد دانشجویان پایتخت برای محرومیت زدایی از سردشتبه گزارش ایرنا، سردشت به خاطر تعداد شهدایی که تقدیم نظام و انقلاب اسلامی کرده به عنوان دومین شهر کشور از نظر ایثارگری و شهدا به نسبت جمعیت اش شناخته شده است و گروه های جهادی امسال نیز همانند سال های گذشته برای ادای دین به شهدای این دیار راهی منطقه محروم و مرزی این شهرستان شدند تا در آبادانی و محرومیت زدایی از مردمان این دیار شهیدپرور ایفای نقش کنند.
امام جمعه روستای ‘سیپکان’ با قدردانی از زحمت های چندین روزه جهادگران که اقدام به کانال کشی به طول 210 مترمربع کرده اند، گفت: نبود کانالی برای هدایت سیلاب و آب های سطحی در زمان بارندگی به یکی از معضلات اصلی روستا و اهالی آن تبدیل شده بود که با اقدام جهادگران بسیجی، این مشکل طاقت فرسا از دوش مردم برداشته شد.
ماموستا سلام جلفایی افزود: این جهادگران بسیجی از رشته های مختلف در گروه های انسانی، تجربی، ریاضی و فنی دانشگاه تهران تا 15 شهریور ماه امسال در 15 روستای محروم و کم برخوردار این شهرستان به فعالیت های عمرانی، آموزشی، کشاورزی، دامپروری، گیاهان دارویی، دامداری، دامپزشکی، رنگ آمیزی، فرهنگ و آموزش، مستند سازی و پژوهش و غیره مشغول هستند.
محمد عبدالعلی زاده یکی از جهادگران بسیجی نیز در گفت و گو با ایرنا هدف از شرکت در اردوهای جهادی را خدمت رسانی به مردم و ادامه راه شهدا عنوان کرد و افزود: شهدا در هشت سال دفاع مقدس و در جبهه های حق علیه باطل با ایثار و استقامت در راه پایداری میهن جهاد کردند و در شرایط حاضر این وظیفه بر عهده جوانان جهادگر است تا راه آنان را ادامه دهند.
معاون اردوهای جهادی دانشگاه تهران نیز گفت: با گذشت 15 سال از راه اندازی کانون خدمت رسانی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران امسال و در سومین سال متوالی جهادگران این دانشگاه برای خدمت رسانی در شهرستان های مختلف کشور حضور می یابند که بخشی از آنها حضور 500 نفر در قالب 30 گروه جهادی در سردشت تا پایان سال جاری است.
سجاد علایی گفت: 120 نفر از برادران و 80 نفر از خواهران در قالب رشته های گوناگون دانشگاه در اردوهای جهادی شرکت دارند و در 15 روستای محروم و مرزی بخش وزینه شهرستان سردشت به خدمت رسانی می پردازند.
سجاد علایی افزود: کانال کشی به روستای ‘آلواتان’، سیل بند به طول 210 متر در روستای ‘سیپکان’، و آبرسانی به زمین های کشاورزی در روستای گرور به طول یکهزار و 100 مترمربع از طرح هایی است که در این مناطق در حال ساخت است و جزو طرح های بزرگ در فضای دانشجویی محسوب می شود.
مسئول بخش کشاورزی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران نیز گفت: با توجه به دغدغه اهالی سردشت در زمینه کشت گیاهان دارویی، منطقه شناسایی و از استادان کشوری و مسئولان مرتبط شهرستانی برای مطالعه در این خصوص دعوت شد.
سعید علیجان زاده افزود: برای نخستین بار در منطقه نسبت به ایجاد یک مزرعه پایلوت گیاهان دارویی شامل گل محمدی و زرشک در سطح 2 هزار مترمربع با اعتبار 300 میلیون ریال اقدام می شود.
شهرستان سردشت با جمعیت 120 هزار نفر در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با اقلیم کردستان عراق قرار گرفته است.
7562/3072
** انتشار دهنده: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید