رئیسی: شبکه گسترده مساجد نقش محوری در مقابله با جنگ نرم دارندبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی عصر یکشنبه در همایش فعالان مساجد استان البرز در تالار شهیدان نژاد فلاح کرج، افزود: دشمنان با به راه انداختن جنگ نرم سرمایه های ما را مورد تهدید قرار داده اند که در این میان مساجد نقش محوری در مقابله با این تهدیدات دارند.
وی اضافه کرد: مساجد می توانند با بسیج مردم در جهت فکری، اعتقادی، فرهنگی مقدمه ای برای تمدن اسلامی و ارزش های دینی و خنثی سازی توطئه های دشمنان باشند.
رئیسی گفت: اوایل پیروزی انقلاب اسلامی پیام امام (ره) توسط یک شبکه وسیع و گسترده ای به نام مسجد توانست فراگیر شود و موج گسترده ای به راه اندازد.
وی ادامه داد: هیات های عزاداری، مساجد و اجتماعات بزرگی که با محوریت دین تشکیل می شوند، سرمایه بزرگ اجتماعی هستند که نباید آنها را از دست داد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: منبر و محراب همچنان مانند گذشته کارکرد خودشان را دارند و نخبه های فرهیخته این پایگاه و شبکه را به کار گرفته اند و می بینیم که چگونه توانسته اند با برداشتن قدم های بزرگ، دسیسه های دشمنان این مرز و بوم را خنثی سازند.
رئیسی گفت: امروز می بینیم که عده ای در فضای مجازی دست به کار شده اند، دغدغه های مشترکی را برای خود درست کرده اند، اما عقایدشان هیچ گونه سازگاری با هم ندارد اما تلاش آنها بر این است که مخاطبانی در دنیا با تشکیل این شبکه های اجتماعی پیدا کنند و به اهداف خود دست یابند.
وی ادامه داد: در فرهنگ دینی ما نخستین شبکه و پایگاه گسترده به نام مسجد توسط پیامبر اسلام(ص) بنا شد و در این پایگاه عظیم هم ارتباط انسان با خدا، ارتباط انسان با دیگران، ارتباط انسان با خود و ارتباط انسان با عالم و هستی تنظیم شده است.
تولیت آستان قدس رضوی افزود: کارکردهای مساجد در حوزه مسایل عبادی، اجتماعی، اقتصادی و هم در حوزه آماده سازی و بسیح نیروهای مردمی برای اهداف مهم اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اعتقادی است و در دوران پیروزی انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و ادوار مختلف تاثیرگذاری مساجد به خوبی خود را نشان داد.
رئیسی گفت: این اثر گذاری مهم مساجد به خوبی نشان داد که نباید از نقش این شبکه گسترده غافل شویم و همواره باید آن را حفظ کنیم، هر جا یک امام جماعت فعال و مردم دار یک مسجد با توجه به نیازهای منطقه و محل تلاش کرده و ارتباطات را در جهت یافتن نیروهای مستعد و تربیت نفوس عمیق تر کرده، به خوبی می بینیم که پرچم حمایت از انقلاب در آن منطقه به خوبی پایدار و ماندگار مانده است.
7414/1535خبرنگار:وحیده عسکری**انتشار دهنده:داریوش غفاریانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید