راهکارهای جلب مشارکت بیشتر خیران مدرسه ساز را باید در میان مسئولان جستجو کردبه گزارش ایرنا محمدتقی نظرپور روز یکشنبه در مراسم افتتاح مدارس خیرساز در شهرهای ‘ ایواوغلی’ و ‘زرآباد’ شهرستان خوی از توابع آذربایجان غربی، افزود: اگر ما نتوانسته ایم خیران مدرسه ساز بیشتری را برای مشارکت در امر مدرسه سازی در سطح کشور جذب کنیم، اشکال کار از ماست.
وی با تاکید بر اینکه مسئولان برای رفع موانع پیش روی خیران مدرسه ساز و حمایت از آنان باید بیش از پیش تلاش کنند، اظهار کرد: بهره برداری از 26 هزار کلاس درس در حال احداث در جای جای ایران، حدود 16 درصد از نیاز کشور را برطرف می کند و بهره مندی از ظرفیت خیران مدرسه ساز اجتناب ناپذیر است.
وی بیان کرد: خیران مدرسه ساز از یاوران اصلی آموزش و پرورش بوده و تاکنون با ساخت هزاران مدرسه در سراسر کشور، زمینه تحصیل میلیون ها دانش آموز این مرز و بوم را فراهم کرده اند.
وی افزود: خیران هر آنچه که در توان داشته اند در طبق اخلاص قرار داده اند و اکنون وظیفه ماست که از عمل نیک آنان تکریم به عمل آوریم.
وی همچنین با اشاره به مشارکت خیران در نگهداری بهینه از مدارس خیرساز، فرهنگ سازی در بین دانش آموزان مبنی بر حفظ و نگهداری هر چه بیشتر از این سرمایه های ملی را خواستار شد.
خیر مدرسه سازی که این 2 مدرسه را در شهرهای ایواوغلی و زرآباد خوی احداث کرده است نیز گفت: مشارکت مسئولان با خیران مدرسه ساز باید افزایش یابد زیرا در گذشته روند احداث برخی از طرح های خیر ساز به دلیل سنگ اندازی برخی از مسئولان بیش از 18 ماه به تاخیر افتاده است.
میرناصر محمد سیدی از وزارت آموزش و پرورش خواست تا پس از بهره برداری از مدارس خیر ساز در سطح کشور در حفظ و نگهداری آن کوشا باشند.
به گزارش ایرنا در پایان این مراسم با اهدای لوح و هدایایی از خیر مدرسه ساز نامی کشور، ‘ میر ناصر محمد سیدی’ تقدیر شد.
7125/3072
** انتشار دهنده : علیرضا فولادیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید