راه اندازی 806 مدرسه جدید در کشور همزمان با آغاز سال تحصیلیمحمد تقی نظرپور روز سه شنبه در حاشیه شورای آموزش پرورش سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای راه اندازی این طرح های آموزشی 800 میلیارد تومان اعتبار صرف شده است که تا مهرماه امسال همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید آماده بهره برداری می شوند.
وی گفت: از مجموع حدود 131 هزار کلاس درس کشور که نیازمند مقاوم سازی بودند 50 درصد آنها تحت پوشش قرار گرفته اند.
وی افزود: همچنین 70 درصد کلاس های درس کشور که نیازمند تخریب و بازسازی بودند بازسازی شده و امیدواریم تا پایان برنامه ششم باقی مانده مدارس موردنظر در کشور نیز تحت پوشش طرح بازسازی قرار گیرند.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اهمیت تجهیز مدارس کشور به سیستم های سرمایشی و گرمایشی گفت: در این زمینه گام هایی برداشته شده است به گونه ای که در کنار توجه به سرمایش مدارس، 70 درصد کلاس های درس کشور از نظر گرمایشی از موتورخانه مرکزی و 30 درصد دیگر از تجهیزات با استانداردهای لازم اولیه برخوردار شده اند.
شورای آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان، معاونان استاندار سیستان و بلوچستان، رئیس سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور، امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان و مدیران دستگاههای اجرایی در اردوگاه فاطمه الزهرا (س) آموزش و پرورش زاهدان برگزار شد.
7316**6081
خبرنگار: عصمت جهانی ** انتشار دهنده: حیدر سرایانیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید