رشد 15 درصدی ورود گردشگران خارجی به چهارمحال و بختیاریبهمن عسکری سوادجانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد گردشگر بیشتر از کشورهای اروپایی، آسیای جنوب شرقی، آمریکا، ترکیه و روسیه به استان سفر کرده اند.
وی ادامه داد: حدود 60 درصد گردشگران خارجی با هدف تماشای جاذبه های بوم گردی و زندگی عشایر کوچرو و 40 درصد گردشگران با اهداف تجاری و اقتصادی به استان سفر کرده اند.
عسکری سوادجانی همچنین از اقامت 500 هزار نفر شب گردشگر داخلی در همین مدت در استان خبر داد و گفت: این تعداد گردشگر داخلی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از رشد هشت درصدی برخوردار شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری، تقویت فعالیت های بازاریابی و تبلیغات، حضور در نمایشگاه ها و رویدادهای گردشگری کشور، رشد 50 درصدی آموزش های ویژه راهنمایان تورهای گردشگری، رشد چهار برابری زیرساخت ها و رشد 20 درصدی جذب سرمایه گذار بخش خصوصی را از مهمترین عوامل رشد جذب گردشگر در این استان برشمرد.
عسگری سوادجانی خاطرنشان کرد: بیش از 450 جاذبه تاریخی، طبیعی و بوم گردی و 12 روستای هدف گردشگری در استان شناسایی شده که زمینه را برای جذب گردشگر فراهم کرده است.
به گزارش ایرنا، سال گذشته حدود 5 هزار و 100 گردشگر خارجی به چهارمحال و بختیاری سفر کردند و حدود 700 هزار نفر شب گردشگر داخلی در استان اقامت گزیدند.
خبرنگار: خاطره حسین زاده**انتشار:جهانبخش صفری
7363/6021انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید