روحانیت جریان پیشگیری از جرم را در جامعه به راه بیندازدبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید محمد مسعود معصومی لاری روز شنبه در همایش مبلغان، ائمه جماعات و روحانیون استان البرز افزود: روحانیت بارسنگینی در جامعه بر عهده دارد و باید دایره فعالیت خود را از مساجد فراتر ببرد چرا که مشکل عمده قوه قضاییه از مسجدی ها نیست.
وی اضافه کرد: آنهایی که به ما نیاز دارند در بیرون از مساجد هستند ، باید برای برقراری ارتباط با این دسته از افراد، آنها را بشناسیم و درک کنیم .
معصومی لاری گفت: روحانیت همچنین باید از ادبیات جامعه آگاهی داشته باشد و سواد خود را بالا ببرد و به منظور تاثیر گذاری بیشتر بر جامعه نخست عمل به قانون را از خودمان شروع کنیم.
وی ادامه داد: لازمه حل مشکلات اجتماعی ارتباط با مردم و شناخت این راه های ارتباطی است ، باید کاری کنیم که افراد از درون بیمه شوند و دست به تخلف نزنند.
معاون فرهنگی دینی و سازمانی معاونت فرهنگی قوه قضاییه افزود: امروز قوانین با شرع یکی شده و اساسا تفکیک بین آنها معنی ندارد ما پاسدار این ارزش ها و قوانین هستیم و اجرای آنها چه از ما بخواهند و چه نخواهند وظیفه ما است.
معصومی لاری اظهار داشت: خوشبختانه جامعه روحانیت به رغم سختی های بسیاری که بر آن وارد شده در جامعه ما عزت زیادی دارد و بیش از هر قشر دیگری مورد اعتماد است و تنها قشری که می تواند بسیج اجتماعی ایجاد کند روحانیت است.
7414/ 6155خبرنگار:وحیده عسکری**انتشار دهنده: محمد عزیزپورانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید