روزنامه الوسط:مردم آفریقا نباید اجازه دهند رژیم نژادپرست اسراییل جای پایی در آفریقا پیدا کندبه گزارش ایرنا، الوسط امروز سه شنبه در گزارشی تحت عنوان «کنفرانس خطرناک در آفریقا» نوشت: رژیم صهیونیستی قصد دارد در 23 و 24 اکتبر ( اول و دوم آبان) کنفرانس بزرگی تحت عنوان «نشست سران آفریقا و اسراییل» در کشور
«توگو» برگزار کند که این تحولی بی سابقه و تلاش در جهت در هم شکستن انزوایش است و می خواهد خود را یک شریک قابل اعتماد برای کشورهای آفریقایی جا بزند.
الوسط افزود: این اقدام در حقیقت توهین به مبارزات مردم آفریقا برای رهایی از نژادپرستی و استعمار است ،تلاش این رژیم اشغالگر برای اینکه خود را شریکی قابل اعتماد نشان دهد، فریب و تلاش در جهت وارونه نشان دادن حقایق و از بین بردن حقوق فلسطینی ها است.
این روزنامه الجزایری خاطر نشان کرد: منافع کشورهای آفریقایی نباید با منافع این رژیم همسو شود، زیرا این رژیم کارنامه ای سیاه و پرونده ای سرشار از تجاوز و تروریسم و نژادپرستی دارد، دست به جنایت جنگی، کشتار جمعی و نقض حقوق بشر در فلسطین زده است و منابع و زمین های فلسطینی ها را به غارت می برد.
الوسط در پایان نوشت: دولت ها، نهادهای رسمی و مردمی ، احزاب ، رسانه ها و شخصیت های آفریقایی باید مانع چنین تحرکاتی از سوی رژیم صهیونیستی شوند.
خاورم **2041**1144
* انتشار دهنده: علیرضا جباریانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید