رویکرد موسسه غدیرشناسی بر فعالیت های بنیادین دینی استبه گزارش ایرنا حجت الاسلام سعید شاه آبادی روز دوشنبه در جمع سپاهیان سپاه ثارالله استان کرمان افزود: این رویکرد دیر بازده، بدون تبلیغات و پر خرج بوده اما فعالیتی اساسی است.
وی تصریح کرد: تنها با دفاع عالمانه و استدلالی آموزه های مکتب ولایت را بین اعضای کلاس های آموزشی ترویج می دهیم.
رئیس موسسه غدیرشناسی کشور گفت: معتقدیم مکتب ولایت تنها مکتبی در عالم است که عقاید خود را از منابع مخالف خود اثبات می کند و مکتب های دیگر چنین ادعایی ندارند.
وی افزود: از تمامی متولیان دینی و فرهنگی کشور، متولیان مردمی و دولتی دعوت می شود که رویکرد غالب خود را به فعالیت های معرفتی از جمله کلاس و آموزش تخصیص دهند.
حجت الاسلام شاه آبادی عنوان کرد: کادر سازی و انسان پروری بزرگترین رسالتی است که از آن غفلت شده و امیدواریم در 10 سال آینده با همت مردم، همراهی مدیران و دعای عالمان دینی این غفلت جبران شود.
وی با اشاره به اینکه غدیرشناسی به معنی امامت و ولایت شناسی است گفت: دشمن ولایت نقطه آسیب پذیر ما را شناخته است و با شبهه افکنی از شیعیان تلفات می گیرد لذا نیرو و تجهیزات خود را در این مقوله هزینه می کند و نباید از آن غافل شویم.
رئیس موسسه غدیرشناسی با بیان اینکه محبت مردم ایران نسبت به اهل بیت بسیار است افزود: شناخت و معرفت مردم نسبت به جایگاه امامت و ولایت بسیار محدود است بنابراین رسالت این موسسه در آموزش تعریف شده است.
وی اظهار کرد: برای تشکیل دوره های آموزشی باید حمایت دستگاه ها و استقبال مردم مورد ارزیابی قرار گیرد و هدف از سفر به استان پهناور کرمان نیز همین است زیرا اگر شرایط برگزاری کلاس های آموزشی فراهم باشد این دوره ها در کرمان و چند شهرستان اجرایی می شود.
حجت الاسلام شاه آبادی گفت: ملاقات با مدیران، طرح موضوع و ارائه نظرات در سفر به استان ها در برنامه موسسه غدیرشناسی قرار دارد و از این دست می توان دیدار با استاندار، امام جمعه و دیگر مدیران دستگاه های دولتی و خصوصی را نام برد.
وی با بیان اینکه از اهل سنت نیز برای شرکت در کلاس ها دعوت می شود افزود: در برخی از دوره های آموزشی استان ها 70 درصد از جمعیت کلاس اهل سنت هستند و وظیفه اصلی این کلاس ها اثبات آموزه های مکتب ولایت از منابع اهل سنت است.
موسسه غدیرشناسی از دی ماه سال 89 تاکنون با رویکرد آموزشی و معرفتی در سطح کشور فعالیت می کند و تاکنون بیش از 10 هزار نفر آموزش داده است.
رئیس موسسه غدیرشناسی کشور به منظور سفری سه روزه صبح امروز (دوشنبه) وارد کرمان شد و در روز نخست با فرمانده سپاه پاسداران استان و مسئول صدا و سیمای مرکز کرمان دیدار کرد.
دیدار با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان، شهردار، مدیرعامل شرکت معادن ذغال سنگ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، رئیس شرکت مس منطقه کرمان و همچنین مسئول اداره اوقاف شهرستان بم، فرماندار این شهرستان، امام جمعه بم و سخنرانی در مسجد جامع بم از دیگر برنامه های رئیس بنیاد غدیرشناسی کشور در استان کرمان است.
غدیر خم نام یک ناحیه بین مکه و مدینه است و در این منطقه حضرت محمد(ص) پیامبر اسلام، در هجدهم ماه ذی الحجه سال دهم هجری، حضرت علی (ع) امام نخست شیعیان را ولی مؤمنان اعلام کرد و سالروز این واقعه بین شیعیان به عید غدیر شهرت دارد.
خبرنگار: حامد سالاری ** انتشار : بهنام احمدی
7420/ 5054انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید