ساخت سالن نمایش تئاتر در دستور کار وزارت ارشاد قرار داردبه گزارش ایرنا، مهدی شفیعی روز دوشنبه در جمع فعالان و علاقه مندان هنرهای نمایشی استان ایلام توضیح داد : این وزارتخانه مهیای ان است که با مشارکت استانداری ها و شهرداری ها در قالب تفاهم نامه برای ساخت سالن تئاتر و توسعه هنر های نمایشی در شهرهای مختلف کشور اقدام کند.
وی همچنین از ساخت سالن اختصاصی تئاتر در استان ایلام در آینده نزدیک خبر داد و گفت: برای ساخت این سالن پلاتو 300 میلیون ریال اعتبار اولیه در نظر گرفته شده است تا پس از ساخت در اختیار انجمن هنرهای نمایش استان ایلام قرار گیرد.
شفیعی یکی از معیارهایی سنجش فرهنگ هر کشور را تعداد صندلی های تئاتر عنوان و اظهار کرد که توسعه فضاهای مناسب اجرای تئاتر در دستور کار قرار دارد.
وی با تاکید براینکه هنرمندان تئاتر آثار خود را متناسب با ضرورت های جامعه تولید و اجرا کنند ، یکی از این ضرورت ها را تقویت تئاتر خیابانی عنوان کرد .
وی خاطر نشان کرد: باید شرایط لازم برای فعالیت هنرمندان در شهرهای مختلف فراهم شود تا هنرمندان مجبور به مهاجرت نشوند.
وی با تاکید بر تکریم هنرمندان حوزه تئاتر به عنوان افرادی نجیب و مسوولیت پذیر گفت: قانونگذار نظارت بر هنر نمایش را به شورای تئاتر متشکل از متخصصان این رشته واگذار کرده که آگاه به مسایل سیاسی، دینی و آگاه به خصوصیات این رشته باشند.
بیش از 700 نفر در استان ایلام در قالب بیش از 40 گروه نمایشی عضو انجمن نمایش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام هستند و در هفت سالن نمایش های خود را اجرا می کنند.
خبرنگار: آزاده خرم ** انتشار دهنده: شهریار حیدری فر
7171/6034انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید