محدودیت ترافیکی برای کامیونت های توزیع مواد خوراکی شهر تهران در 2 هفته اول مهربه گزارش ایرنا، محسن پورسید آقایی روز یکشنبه در ششمین جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به برنامه ریزی انجام شده در آستانه بازگشایی مدارس افزود: این محدودیت های ترددی با هدف کاهش بار ترافیک صبحگاهی شهر تهران و براساس مصوبه شورای ترافیک اعمال می شود.
وی تصریح کرد: برهمین اساس تردد کامیونت های حامل موادغذایی در 2 هفته نخست مهرماه از ساعت 5 و 30 تا 10 و 30 دقیقه صبح در محدوده ترافیک زوج و فرد شهر تهران ممنوع است.
معاون شهردار تهران اظهار کرد: همچنین شورای ترافیک مصوبه ای را برای اجرا به دولت ارسال کرده که در صورت تصویب، زمان آغاز بکار ادارات شهر تهران در 2 هفته نخست ماه مهر تا ساعت 9 شناور باشد.
پورسیدآقایی تصریح کرد: اجرای این مصوبه موجب می شود ضمن کاهش بار ترافیک صبحگاهی، اضطراب والدین برای رسیدن به موقع سرکار نیز کمتر شود.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران افزود: درهمین ارتباط گلوگاه های ترافیکی شهر تهران با هماهنگی پلیس راهور برای ساماندهی و رفع گره های ترافیکی شناسایی شده است.
پورسیدآقایی تصریح کرد: همچنین اجرای هرگونه عملیات عمرانی و پروژه شهری از 20 شهریور تا 15 مهرماه در مناطق مختلف شهر تهران ممنوع شده است.
معاون شهردار تهران در ادامه با اشاره به اینکه پیکره ترافیک پایتخت نیاز به جراحی دارد، افزود: قصد داریم با مرور و با تهیه لوایح ترافیکی، این مشکل را به صورت منطقی ساماندهی کنیم.
وی گفت: 16 درصد ترافیک شهر تهران ناشی از فعالیت مراکز آموزشی است که این عدد در 2 هفته نخست مهرماه به دلیل مبهم بودن برنامه دانش آموزان، افزایش می یابد.
پورسید آقایی در خصوص ساماندهی سرویس های مدارس شهر تهران نیز تصریح کرد: آموزش و پرورش مدیریت انعقاد قرارداد سرویس های مدارس را بر عهده گرفته و نظارت بر فعالیت آنها نیز به سازمان تاکسیرانی شهر تهران واگذار شده است.
خبرنگار:معصومه اقا امینی – انتشار دهنده: محسن فتاحی
تهرام7244 -4393/1735**1625انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید