مدال المپیاداختراعات جهان برای دانش‌آموز هرمزگانیبه گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس، اصغر بهرامی افزود: این دانش آموز عضو فعال پژوهش سرای دانش آموزی ناحیه یک بندرعباس با اختراع (سیستم هوشمند تشخیص نشتی سیالات و آب) موفق به کسب این مدال شد.
وی بیان داشت: این مبتکر15ساله ی ایرانی پیش از این هم در نمایشگاه 2017 اختراعات سوئیس که در فروردین ماه 96 برگزار شد، مدال برنز اختراع دستگاه تشخیص نشتی سیالات را کسب کرد و در کشورهای تایوان و هنگ کنگ هم برای هرمزگان افتخارآفرینی داشت.
المپیاد اختراعات جهانی کره جنوبی در زمینه رفع و کنترل مشکل جهانی آب و ریزگردهای شرق آسیا با حضور 400 مبتکر و مخترع در رده سنی دانش آموزی و دانشجویی از 20 تا 22 مرداد (11 تا 13 آگوست) به میزبانی شهر هاوسانگ برگزار شد.
دراین دوره از المپیاد، تیم های خلاق و نوآور دانشجویی از دانشگاه های دانگوگ، میونگی، هانیانگ و پوهانگ کره جنوبی به همراه مخترعان جوان از کشورهای ایران، روسیه، آمریکا، مولداوی، سریلانکا، تایلند و چند کشور دیگر، به ارائه ی راه کارهای نوین و خلاقانه خود در زمینه ی رفع و کنترل مشکل جهانی آب و ریز گردهای شرق آسیا پرداختند.
7195/1352
خبرنگار: رقیه غلامی زاده **انتشار دهنده: نوشین مطلبی خواهانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید