نامه سرگشاده طالبان به ترامپبه گزارش ایرنا در این نامه که پایگاه اطلاع رسانی طالبان آن را منتشر کرده و در صفحه های اجتماعی بازتاب یافته، آمده است: بعد از گذشت 16 سال از حضور نظامیان خارجی، افغانستان اینک ناامن ترین و فاسدترین کشور بوده و دلیل چنین وضعیتی تحمیل اراده بیرونی بر مردم این کشور است.
طالبان در این نامه سرگشاده ، شکل گیری دولت وح ت ملی را ناشی از تصمیم امریکائی ها خوانده و افزوده است که مقام های این دولت از قبیل ژنرال دوستم معاون اول رئیس جمهوری و عطامحمدنور استاندار بلخ درحال راه اندازی ائتلاف برای براندازی ان هستند
گروه طالبان به ترامپ گفته است که سناتوران جنگ طلب و فرماندهان ارشد نظامی آمریکا با مشورت های اشتباه خود واشنگتن را در گرداب افغانستان غرق خواهند کرد.
نامه سرگشاده طالبان به رئیس جمهوری آمریکا در شرائطی نوشته شده است که کاخ سفید در حال تدوین راهبرد جدید واشنگتن در قبال جنگ افغانستان است.
بعضی مقام های واشنگتن گفته اند که کاخ سفید سرگرم بررسی افزایش نظامیان آمریکائی و یا گفت وگو با گروه طالبان است.
طالبان در نامه خود از ترامپ خواسته تا راهبرد صلح جویانه را پیش بگیرد و این گروه را مجبور نکند که دست نیاز خود را به سوی رقیبان آمریکا دراز کند.
این گروه در نامه سرگشاده خود خطاب به رئیس جمهوری آمریکا مدعی شده که وضع افغانستان وخیم تر از آن است که وی تصور می کند و اگر بخاطر تلفات غیرنظامیان نبود افراد آنان استان های مختلف را تصرف می کردند.
آساق**291** انتشاردهنده: 1577**حسن حسین زادهانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید