نخستین برنامه 8 ساله حوزه های علمیه تدوین می شودبه گزارش ایرنا، آیت الله علیرضا اعرافی روز دوشنبه درآئین آغازسال تحصیلی 97-96 حوزه های علمیه استان البرز افزود: ظرفیت پذیرش را در حوزه ها کاهش داده و کیفیت را بالا برده ایم.
وی ادامه داد: علاوه بر 80 هزار طلبه که از سراسر ایران در حوزه علمیه قم مشغول تحصیل هستند، 50 هزار طلبه از 40 کشور دیگر هم جذب حوزه های علمیه ایران شده اند.
اعرافی همچنین اظهار کرد: مقاومت اسلامی با گفتمان وحدت اسلامی امروز در جهان به خوبی پیش می رود.
وی گفت: امروز به برکت خون شهدا به آرامش و امنیت وصف ناشدنی رسیده ایم که باید هرچه بیشتر اخلاق و هویت روحانیت در حوزه ها ساخته شود.
وی افزود: معارف الهی و اسلامی را باید برای تمام عالم بیان کرد زیرا شاهد آن هستیم که به برکت انقلاب اسلامی چیزی که در مخیله ما نبود میسر شد.
اعرافی گفت: نتیجه انقلاب اسلامی، مقاومت اسلامی است که از بحرین، یمن ، سوریه و لبنان شکل گرفته و تا نقاط دیگر دنیا پیش رفته است .
وی اضافه کرد: پس از جنگ تحمیلی عراق علیه ایران ، دشمنان موضوع تحریم ها را مطرح کردند و امروز تحریم ها کشور را محاصره کرده لیکن سربازان انقلاب اسلامی و مدافعان حرم در جای جای عالم اسلام به دفاع می پردازند .
مدیر حوزه های علمیه گفت: حوزه های علمیه ریشه در تاریخ علمی، فکری و فرهنگی دارند و طلبه ها باید به هویت حوزوی خود ببالند.
وی ادامه داد: ما بیش از یکهزار سال سابقه حوزوی داریم و باید با عظمت و شکوه حوزه های علمیه آشنا شد، شرط اول طلبگی است، طلبه افتخار حوزوی بودن را با هیچ چیز معامله نمی کند.
وی اضافه کرد: اکنون 100هزار روحانی در مساجد کشور مشاور و امین مردم هستند و گام های موثری برداشته اند.
اعرافی تاکید کرد: حوزه خواهران نیز دارای نقش بی بدیل است و دربحث نهادهای تبلیغی حتما تلاش شود بطوری که حوزه ها با مردم مرتبط باشند.
در پایان این مراسم از زحمات حجت‌الاسلام والمسلمین سلطانی قدردانی و حجت‌الاسلام والمسلمین صادق خوئینی‌ به عنوان مدیر حوزه‌های علمیه برادران استان البرز معرفی شد.
8029/ 6155 خبرنگار:حکیمه کشاورز**انتشاردهنده: محمد عزیزپورانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید