نواز شریف از دادگاه عالی پاکستان درخواست تجدید نظر کردبه گزارش ایرنا، خواجه حارث وکیل نخست وزیر سابق این کشور درخواست تجدیدنظر نواز شریف را به دادگاه عالی ارائه کرد.
درخواست نواز شریف برای تجدید نظر، مربوط به سه دادخواست ارائه شده از سوی شاکیان اصلی ‘پرونده پاناما’ یعنی عمران خان رئیس حزب تحریک انصاف، سراج الحق رئیس حزب جماعت اسلامی و شیخ رشید احمد رئیس حزب مسلم لیگ عوامی است.
نواز شریف در درخواست 34 صفحه ای تجدیدنظر خود از دادگاه عالی پاکستان درخواست بازبینی در پرونده و تجدید نظر در حکم کرده است.
وی افزود که در زمان شرکت در انتخابات عمومی سال 2013 هیچ چیزی را مربوط به دارایی های شخصی اش پنهان نکرده است در حالی که دادگاه عالی پاکستان نواز شریف را به جرم پنهانکاری در میزان دارایی هایش سلب صلاحیت کرده است.
روز جمعه ششم مرداد امسال دادگاه عالی پاکستان پس از صدور حکم سلب صلاحیت نواز شریف به عنوان نخست وزیر این کشور به جرم دست داشتن در ماجرای فساد مالی ‘اسناد پاناما’ و پنهان کاری در ارائه اطلاعات و حقایق در خصوص دارایی های خود و ارائه مدارک جعلی به دستگاه قضایی، به او دستور داد تا هر چه سریع تر کرسی نخست وزیری را ترک کند.
پس از آن دستگاه قضایی پاکستان ‘ممنون حسین’ رئیس جمهوری این کشور را مکلف کرد تا مراحل قانونی را برای ادامه برقراری دمکراسی در کشور و زمینه سازی برای تشکیل دولت جدید انجام دهد.
متعاقب آن پس از چند روز شاهد خاقان عباسی از اعضای ارشد حزب مسلم لیگ نواز به عنوان نخست وزیر جدید پاکستان از سوی پارلمان این کشور انتخاب شد و کابینه دولت جدید این کشور نیز تشکیل شد.
آساق*274**1723 – انتشاردهنده: محمدرضا منافیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید