همایش سراسری تجلیل از آزادگان روحانی در مشهد برگزار شدمسئول مرکز امور طلاب و دانش آموختگان حوزه های علمیه کشور در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی بر انقلابی بودن حوزه های علمیه تاکید دارند که یکی از این راهها تجلیل از آزادگان و استفاده از ظرفیتهای آنها در بخشهای مختلفی مدیریتی، تدریس و پژوهش است.
حجت الاسلام محمود ملک دار افزود: روحانیت شیعه همیشه پیشتاز مبارزه در عرصه های مختلف بوده و در اوج حاکمیت ستمشاهی نیز روحانیون فریاد نورانی قرآن و عترت و چراغ روشنایی و هدایت جامعه بودند. در عرصه دفاع مقدس نیز روحانیون با چهار هزار شهید نسبت به جمعیت طلاب درصد بالایی از شهدا را تشکیل می دهند.
وی ادامه داد: برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت آیین نامه ای در شورای طرح و برنامه حوزه علمیه مصوب و ابلاغ شده که بر اساس آن در هر مدرسه علمیه یک شهید دفن شود. نخستین شهید نیز دهه دوم محرم امسال در مدرسه علمیه معصومیه قم دفن خواهد شد.
مسئول مرکز امور طلاب و دانش آموختگان حوزه های علمیه کشور گفت: دفن پیکر شهدا فضای مدارس علمیه را معنویتر می کند. معنویت اساس و بنیان هر طلبه است و شهدا الهامبخش روحیه ایثار و شهادت می شوند.
وی افزود: کاروانهای راهیان نور نیز نقش مهمی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارند. این برنامه در 2 نوبت نوروز و تابستان برای طلاب و خانواده های آنها اجرا می شود. تاکنون با مشارکت سازمان بسیج طلاب و روحانیون حدود هشت هزار نفر به مناطق عملیاتی غرب و جنوب کشور اعزام شده اند.
حجت الاسلام ملک دار ادامه داد: روحانیون در همه زمینه ها کمترین توقع را دارند. در شرایط کنونی آنچه لازم داریم به روز بودن و داشتن برنامه های جدید برای جوابگویی به جامعه، نظام و خواسته ها و شبهات مختلف است.
نخستین همایش سراسری اسوه های مقاومت و تجلیل از آزادگان روحانی تا فردا در در مشهد ادامه دارد.
26 مرداد ماه سالروز بازگشت نخستین گروه از آزادگان به کشور در سال 1369می باشد.
کانال تلگرام ایرنا خراسان رضوی به نشانی telegram.me/irnamashhad برای دسترسی و دریافت سریع و فوری به اخبار منتخب در همه حوزه های خبری و تصویری فعال است.
خبرنگار: مصطفی نخعی **انتشار: حسین کریم زاده
7507/1858انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید