وزیر کشور: حرکت مردم در اربعین باورهای دینی را تقویت می کندبه گزارش ایرنا عبدالرضا رحمانی فضلی شنبه در نشست شورای اربعین استان خوزستان در فرمانداری آبادان اظهار کرد: این حرکت و نمایش بزرگ اعتقادی همه دنیا را به حیرت واداشته است که بیانگر قدرت مدیریت دولت و نظم مردم است.
وی افزود: بدون شک در بحث اربعین باید از ظرفیت عموم مردم برای خدمات رسانی به زائران استفاده شود.
رحمانی فضلی افزود: امسال بیش از 60 میلیون بسته غذایی بین زائران اربعین حسینی توزیع شد که آمار بسیار بالایی است.
وی گفت: دولت توان پرداخت چنین هزینه ای را ندارد و به همین دلیل مردم باید در قالب نذورات و هدایا به موکب داران کمک کنند و به جز مسائل زیرساختی که دولت باید انجام دهد بقیه کارها باید کاملا مردمی باشد.
وی افزود: باید با برنامه ریزی بهتری سال آینده کارهای باثبات و ماندگاری انجام دهیم .
وزیر کشور با اشاره به طراحی طرح جامع سفر اربعین گفت: در مدت 20 روز، 2 میلون و 300 هزار نفر را به کشور دیگری اعزام می کنیم و مجدد آنها را برمی گردانیم که این یک حرکت بزرگ است.
وی افزود: در بحث امنیت رایرنی های خوبی با کشور عراقی انجام شد که خوشبختانه هیچگونه مورد ناامنی در طول مراسم اربعین مشاهده نکردیم.
گذرگاه های مرزی چذابه و شلمچه در خوزستان 2 کانون اصلی تردد زائران اربعین حسینی هستند.
گذرگاه مرزی شلمچه در 16 کیلومتری خرمشهر و گذرگاه چذابه در 110کیلومتری شمال غرب اهواز در محدوده شهرستان دشت آزادگان واقع شده است.
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور روز شنبه به منظور بررسی آخرین وضعیت ورود زائران اربعین حسینی بعدازظهر شنبه وارد فرودگاه بین المللی آیت الله جمی آبادان شد و از مرز شلمچه بازدید کرد.
7165/7104/6064
خبرنگار:مسعود گادار ** تنظیم : حمیدرضا ترابی فرد **انتشار: محسن بهاروندانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید