چابهار بهشت گردشگری سواحل مکرانبه گزارش ایرنا، چابهار به دلیل همجواری با آب های اقیانوس هند آب و هوای مطلوب دارد و این بندر از سواحل و چشم ‌اندازهای زیبا، آثار تاریخی و فرهنگی، بازارهای سنتی و مدرن و دهها جاذبه دیگر بهره مند و مقصدی دلپذیر برای گردشگران است.
چابهار و زیبایی های طبیعی و تاریخی آن کمتر بین ایرانیان شناخته شده و معرفی آن نیازمند حرکتی هماهنگ از سوی رسانه ها، مسئولان و عامه مردم است.
به گفته برخی شهروندان و مسافران نبود زیرساخت های رفاهی، پذیرایی و تفریحی در شهرستان چابهار بشدت محسوس است بطوری که پیرامون آثار تاریخی قلعه پرتغالی ها، غارهای بان مسیتی و در کنار آب های ساحلی از چابهار تا گواتر و چابهار تا زرآباد یک سرویس بهداشتی مناسب یا مکانی برای شنا در نظر گرفته نشده است.
معاون استاندار سیستان وبلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چابهار علاوه بر موقعیت مناسب تجاری، اقتصادی، ترانزیتی و کشاورزی ظرفیت های بی نظیری در زمینه گردشگری دارد.
ایوب درویشی افزود: ایجاد زیرساخت ها برای رفاه حال گردشگران در زمینه اقامت، پذیرایی و تفریح از ضرورت هاست و آیا نباید یک خانواده گردشگر جایی برای شنا و تفریح دریایی داشته باشد.
وی بیان کرد: پیگیری های لازم در زمینه ایجاد امکانات با بخش خصوصی و دولت در حال انجام است تا بتوانیم بخشی از مشکلات رفاهی گردشگران را مرتفع کنیم.
وی احداث بیمارستان فوق تخصصی را زمینه ساز جذب توریست درمانی از کشورهای همجوار عنوان کرد و افزود: راه اندازی خط مسافری دریایی چابهار- گوادر و کراچی می تواند راه مناسب و بی خطر زائران پاکستانی را به شهرهای مذهبی ایران و عراق هموار کند.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چابهار نیز گفت: چابهار به‌ عنوان یکی از مقصدهای اصلی گردشگری در ایران است که ظرفیت بالایی در زمینه گردشگری دارد.
عبدالحمید بلوچزاده افزود: جذب سرمایه گذار در پروژه های گردشگری و زیرساختی از اهداف اصلی این اداره است و افراد بومی در اولویت واگذاری طرح های گردشگری چابهار هستند.
وی ادامه داد: اسکله ها و بنادر صیادی وگردشگری، سواحل شنی ماسه ای و صخره ای، کوههای مریخی کهیر، کلانی و آرین، آثار تاریخی روستای تیس و باغات کشاورزی باهوکلات و عورکی، بازار سنتی بَلُّوکان(مادربزرگان)، مراکز خرید منطقه آزاد، دریا بزرگ از جمله مناطق تفریحی و گردشگری است.
وی بیان کرد: گردشگران داخلی وخارجی می توانند علاوه بر بازدید از 220 اثر تاریخی و طبیعی با خریداری انواع سوزن دوزی، صنایع دست ساز از صدف و داز(نخل وحشی)، سکه دوزی و سوزن دوزی کار زنان و مردان هنرمند بلوچ را به عنوان سوغات تهیه کنند و معرف خوبی برای این منطقه بکر باشند.
3043**6081 خبرنگار: رستم کریمی نژاد ** انتشار دهنده: حیدر سرایانیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید