یک مرجع تقلید: شبکه اجتهاد حرکتی برای گسترش فقه ائمه(ع) در جهان استآیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی روز دوشنبه در دیدار با اعضای شبکه اجتهاد (پایگاه تخصصی اطلاعات و اخبار فقه اسلامی) در مشهد افزود: باید دنیا را بیش از پیش با برکت اهل بیت(ع) آشنا کرد و با آن به پیش برد.
وی ادامه داد: خداوند در سه بخش قرآن امر فرموده که ‘آنچه ما به شما بیان می کنیم مستحکم نگه دارید و با قوت بدان عمل کنید شاید به تقوای الهی نزدیک شوید.’
این مرجع تقلید گفت: اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در طول قرنها همواره مظلوم بوده و هستند و حق آنان ادا نشده است. الان هم آنگونه که باید حق آنان ادا نمی شود. منبرها از اخبار و روایات اهل بیت(ع) تهی است و سخنرانان در مطالب خود بر منبرها کمتر به احادیث و بیانات ائمه(ع) می پردازند.
وی در ادامه همچنین اظهار کرد: خداوند آگاه به همه خوبیها و بدیهای ما و عالم به تمام اسرار است اما آبرویی نمی ریزد و ستارالعیوب است. مسلمان مومن هم باید این ویژگی را داشته باشد و آن را در خود تقویت کند.
آیت الله علوی گرگانی افزود: بر این اساس نباید اسرار دیگران را افشا کرد زیرا منطق اسلام نیست. شما اعضای شبکه اجتهاد نیز بسیار مراقبت باشید آبروی مردم را نریزید حال آنکه در زمان انتخابات اتفاقاتی شکل می گیرد که خوشایند نیست.
وی عفو و بخشش را از سنتهای نبوی ذکر و بیان کرد: به پیامبر(ص) توهینها و جسارتها شد و سنگ زدند و فحاشی کردند اما ایشان بخشید. روحانی اگر در لباس مقدس روحانیت باشد باید بیش از دیگران در برابر هجمه ها تحمل نموده و این سنت پیامبر(ص) را در خود تقویت و نیز در جامعه ترویج کند.
این مرجع تقلید ادامه داد: مومن باید با صبر جامعه را اصلاح کرده و در مقابل هجمه های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی صابر باشد.
وی همچنین فعالیت شبکه اجتهاد را ارزشمند توصیف و بیان کرد: به تلاش در این حوزه ادامه دهید و ما نیز به عنوان پشتوانه شما حمایت می کنیم و در مسیر ترویج سیره و منش اهل بیت(ع) در جامعه کمک می کنیم.
‘شبکه اجتهاد’ پایگاه تخصصی اطلاعات و اخبار فقه اسلامی است که به صورت اینترنتی در سه نسخه مستقل فارسی، عربی و انگلیسی به ساماندهی و جریانسازی علمی و اجتماعی در عرصه فقه و علوم وابسته در گستره جهانی می پردازد.
این شبکه سال 1388 توسط دفتر تبلیغات اسلامی در راستا رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر گسترش کیفی و کمی فقه اسلامی برای تامین نیازهای معرفتی تمدن نوین اسلامی و حضور موثر در فضای مجازی راه اندازی شد.
خبرنگار: فاطمه یوسفی **انتشار: حسین کریم زاده
1906/1858انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید