یک مقام وزارت ارشاد: تصدی گری دولت در فعالیت های قرآنی کاهش می یابدبه گزارش ایرنا، اصغر امیرنیا روز سه شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: سند راهبردی ترویج فعالیت‌های قرآنی کشور پیش از این توسط معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تدوین و به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز رسیده است.
وی بیان کرد: مهم‌ترین اهداف تدوین این سند شامل جلوگیری از موازی کاری در زمینه فعالیت‌های قرآنی، بهره ‌برداری بیشتر از ظرفیت‌های مردمی، کاهش تصدی‌ گری دولت و حمایت همه جانبه از آثار و محصولات قرآنی در کشور است.
امیرنیا افزود: وضعیت فعالیت‌های قرآنی کشور باید با تلاش و همت تمامی متولیان امر و دستگاه‌های اجرایی ارتقا یافته و اقدام‌های بیشتری در این راستا انجام شود.
مدیرکل حوزه تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اجرای طرح جدید «آشتی بین اصحاب هنر و قرآن»، بیان کرد: این طرح سبب هم ‌افزایی و وحدت رویه روز افزون بین دستگاه‌های اجرایی می‌شود.
امیرنیا عنوان کرد: اصحاب هنر کشور میزان آگاهی و دانش خود نسبت به مسائل قرآنی را افزایش دهند تا بتوانند آثار خلاقانه و قابل قبول تولید و عرضه کنند.
وی ابراز داشت: هنرمندان کشور بیش از پیش با زندگی علمای دینی آشنا شوند زیرا چنین امری به گسترش هر چه بیشتر فرهنگ قرآنی کمک بسزایی می‌کند.
اصغر امیرنیا به‌منظور شرکت در نشست شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه و بویراحمد و دیدار با برخی فعالان قرآنی این استان به یاسوج سفر کرد.
خبرنگار: منصور زرگر**انتشار دهنده:نوشین مطلبی خواه
7535/1352انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید