21 قاچاقچی در عملیات پلیس فیلیپین کشته شدندبه گزارش ایرنا، تارنمای روزنامه ‘فیل استار’ به نقل از پلیس فیلیپین اعلام کرد از ژوئیه سال گذشته و زمانی که ‘رودریگو دوترته’ رئیس جمهوری فیلیپین فعالیت خود آغاز کرد، این بیشترین شمار کشته شدگان در عملیات یک روز پلیس با قاچاقچیان است.
‘رومئو کارامات’ از مقامات ارشد پلیس فیلیپین، گفت که این عملیات در بخش های گوناگون استان ‘بولاکان’ در 24 ساعت گذشته همچنین باعث دستگیری 64 نفر شد.
براساس گزارش پلیس فیلیپین، متهمان هنگام مواجهه با پلیس مقاومت های مسلحانه از خود نشان داده و در درگیری ها کشته شدند.
‘کارامات’ همچنین خاطرنشان کرد که پلیس 21 قبضه تفنگ و انواع سلاح های دیگر و بیش از 100 گرم متامفتامین که در فیلیپین از آن به عنوان ‘شابو’ یاد می شود به همراه مقادیری مبالغ پول نقد کشف و ضبط کرد.
گزارش های پلیس نشان می دهد که از زمان سرکوب قاچاقچیان مواد مخدر سه هزار و 264 نفر در نبرد با سازمان های اجرای قانون کشته شده اند و بیش از دو هزار نفر دیگر نیز در حملات مردان مسلح و یا موتورسوارانی که ماسک بر صورت داشته اند، جان خود را از دست داده اند.
گروه های حقوق بشر آمار کشته شدگان را بیش از این میزان می دانند و خواستار انجام تحقیقات مستقلی پیرامون نقش ‘رودریگو دوترته’ رئیس جمهوری فیلیپین در این قتل ها شده اند.
‘رودریگو دورترته’ با تاکید بر جنگ علیه قاچاقچیان مواد مخدر در تلاش برای پایان دادن به بحران قاچاق مواد مخدر در این کشور است و به رغم انتقادات گسترده داخلی و خارجی بر ادامه این روند تاکید دارد.
اندونزی در همایگی فیلیپین نیز با در پیش گرفته سیاستی مشابه، جنگ علیه قاچاقچیان مواد مخدر را در دستور کار خود قرار داده و از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 50 قاچاقچی اندونزیایی و خارجی در این کشور کشته شده اند.
آساق**241**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغماییانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید