21 هزار مددجوی زندان های کشور حافظ قرآن هستندبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام رضا رستمی روز سه شنبه در آیین افتتاحیه بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآن کریم مددجویان مرد زندان های کشور که در دانشگاه فرهنگیان لرستان برگزار شد، اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای اجرای برنامه های تربیتی و فرهنگی در زندان های کشور همکاری مطلوبی داشته به طوری که 110 نفر از نیروهای سازمان اوقاف تمام وقت در زندان های سراسر کشور مشغول فعالیت قرآنی هستند.
وی با تاکید بر توجه به دستور و بیانات مقام معظم رهبری درخصوص اجرای برنامه های فرهنگی و تربیتی در زندان ها، گفت: چنانچه رهنمودهای مقام معظم رهبری دراین زمینه سرلوحه برنامه های کاری قرار گیرد در زمانی اندک می توان شاهد تحولاتی بزرگ در جامعه بود.
وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه هنر در زندان ها نیز گفت: با استفاده از رهنمودهای مقام معظم رهبری هنر در زمینه های مختلف در زندان های کشور ترویج شده است.
مدیرکل تربیتی و فرهنگی سازمان زندان های کشور با اشاره به فعالیت ها ی ورزشی که در زندان های کشور در کنار فعالیت های فرهنگی مورد توجه قرار گرفته است ، اظهار کرد: در تمام زمینه های ورزشی بیش از 300 تفاهم نامه همکاری با وزارت ورزش صورت گرفته و در آینده نیز بزرگترین المپیاد ورزشی را با حضور تمام فدراسیون های ورزشی کشور برگزار خواهیم کرد.
حجت الاسلام رستمی با تاکید بر اینکه تفسیر و تدبر در قرآن مهمتر از قرائت ظاهری قرآن است گفت: امروز بسیاری از اقدامات غیرانسانی که توسط افرادی همچون داعش صورت می گیرد بخاطر دور شدن از حقیقت قرآن است.
به گفته وی تفسیر و تدبر در قرآن بصورت جدی در زندانهای کشور باید مورد توجه قرار گیرد و برنامه هایی در راستای اجرای برنامه های فرهنگی و تربیتی در این زمینه ها باید اجرا شود.
بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآن کریم مددجویان مرد زندان های کشور با شرکت 120 مددجو از سراسر کشور 24 و 25 مرداد ماه در دانشگاه فرهنگیان لرستان برگزار می شود.
1920/6060
خبرنگار:مهری دریکوند**انتشاردهنده:محمد علیدوستیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید