400 میلیارد ریال برای امور عمرانی دانشگاه فرهنگیان اختصاص یافتبه گزارش ایرنا علی خاکی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در بجنورد اظهار کرد: بیشتر تجهیزات و امکانات این مراکز آموزش عالی قدیمی است و به همین علت اکنون فضاها و امکانات جوابگوی نیاز دانشجویان نیست.
وی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان تا سال 95 اعتباری برای ساخت و ساز فضاها نداشت افزود: کمیته هایی در این راستا سال گذشته ایجاد و با همکاری مجلس شورای اسلامی اعتباری برای فضای عمرانی در نظر گرفته شد.
وی گفت: در راستای بازسازی، نوسازی، بهسازی، مناسب سازی خوابگاه ها، اتاق های اساتید و فضاهای ورزشی 800 میلیارد ریال اعتبار طی سا ل گذشته اختصاص یافت.
خاکی با بیان اینکه در کشور 54 هزار دانشجو به صورت پیوسته در حال تحصیل هستند گفت: حدود یکهزار و 200 عضو هیات علمی، سه هزار و 500 نفر مجموعه کارکنان، 14 هزار عضو مدعو با دانشگاه فرهنگیان همکاری دارند.
وی هدفگذاری دانشگاه فرهنگیان برای آینده را 40 هزار نفر دانشجو در سال عنوان کرد و افزود: دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به دو روش پذیرفته می شوند، پذیرش دانشجو در کنکور سراسری که تاکید این مرکز آموزش عالی است.
وی اظهار کرد: گاهی این دانشگاه از دانشجویان فارغ التحصیل نیز با آزمون نیرو جذب می کند که برای این تعداد به مدت یک سال آموزش فشرده گذاشته می شود.
معاون طرح و برنامه و توسعه منابع دانشگاه فرهنگیان گفت: به روش آزمون در سال گذشته 10 هزار نفر دانشجو جذب شد و امسال نیز 9 هزار نفر جذب می شوند.
خاکی اظهار کرد: به روش دوم نیز پیش بینی می شود با توجه به نیاز آموزش و پرورش به نیرو 15 هزار نفر وارد دانشگاه فرهنگیان شوند که یک سال آموزش نیز خواهند دید.
وی افزود: طبق برآورد تا سال یک هزار و 400 باید بیش از 300 هزار معلم تربیت کنیم که برای این امر برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت داریم.
3007/ 6042 خبرنگار: ربابه صانعی ** انتشار دهنده: سید حسین قدسیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید